Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 15:14
 
Ak Parti'de neler oluyor?
Ak Parti’de Milletvekili adaylarının kim olacağı yönünde sorular hala gündemi meşgul eden konuların başında gelirken, ortaya atılan iddialar ve belgeler kafaları karıştırmaya devam ediyor. Yönetimin tarafsızlığını yitirdiği, partide kırgınlıklar başladığı ve 24 Haziran seçimleri için yapılacak çalışmalarda aksaklıklar oluşturacağı yönünde eleştiriler artmaya başladı.
SİYASET Haberi
Ak Parti'de neler oluyor?


Ak Parti’de Milletvekili Adaylarının belirlenmesinde, il yöneticilerinin baskıyla imza toplayarak bir aday adayına zorla destek oldurdukları yönündeki iddia geçtiğimiz hafta gündeme bomba gibi düşmüştü. O iddianın perde arkasındaki belge de ortaya çıktı. Belgede Bayram Özçelik ve Kadir Yaman için Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, başta olmak üzere kadın kolları ve gençlik kolları başkanı ve bazı ilçe başkanlarının da imzaları bulunuyor.
Yönetim tarafsızlığını yitirdi
Ak Parti Genel Merkezine gönderildiği öğrenilen metinde “Milletvekili Adayı olarak Bayram Özçelik ve Kadir Yaman’ı görmek istiyoruz” deniyor. Mengi ve Akbıyık başta olmak üzere imza atan parti yöneticilerinin tarafsızlığını yitirerek, Ak Parti’nin ortak çıkarları için değil, belirledikleri isimler için çalıştıkları yönünde eleştiriler artıyor. Bu durumun parti içinde kırgınlıklarla birlikte, 24 Haziran 2018’de gerçekleşecek seçimler için yapılacak çalışmalarda da koordinasyonu bozacağı yönünde görüşler hakim.
Neden Kadir Yaman?
Eleştirilerin bir diğeri de Kadir Yaman üzerine. FETÖ/PDY suçlamasıyla Bucak Belediye Başkanlığı görevinden alınan Süleyman Mutlu’ya en çok destek olan isimlerden birisi olduğu iddia edilen Yaman, 3 ay Bucak İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra yerine Adem Şengül ilçe başkanı olarak atanmıştı. Görev değişimindeki sebebin ise, 16 Nisan Referandumu’na dayandığı gündeme gelmişti. Referandumda 60 “Evet” oyu çıkan Bucak’ta yapılmak istenen kutlamayı Yaman’ın yağmuru gerekçe göstererek iptal etmek istemesi uzun süre tartışma konusu olmuştu. Yaman'ın Milletvekili adayı olarak istenmesinde yatan sebebin de parti içi çekişmeler olduğu düşünülüyor.
Başkan özür diledi
Metinde imzası bulunan Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, olayın kamuoyuna yayılmasının ardından pişmanlığını ortaya koyarak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla özür diledi. Kemer İlçe Başkanı Yılmaz, “Bu DAVA Abdülhamidhan’ın Menderes’in Özal’ın Muhsin Bşk’nın Erbakan’ın ve ER’Doğanın Davasıdır.. Son Günlerde Basında konu edilen haberlere istinaden;
Vicdânı Rahatsızlık Duyduğumu Söylemek isterim.. Ve Bu Davaya Gönül Vermiş BURDUR Ak Parti Millet Vekili Aday Adayı olan Herkesten ŞAHSIM adına Özür Diliyorum.. Hiç Bir Zaman Şahsi Hesap İçinde Olmadım Olmayacağım. Şunu da Herkes Bilsin ki bu Kutlu Davada Görev Almak nasıl, Büyük Onur ve Görev İse Bu Onuru Onurluca Teslim etmek’te Onurdur.. Yanlış Yanlış Olanda Israr etmek ile Düzeltilmez.. Saygı ve Selamlarımla” sözlerini paylaştı.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Ak, Parti'de, neler, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı