Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 18:05
 
Ak Parti’nin şanslı ismi Özçelik
Ak Parti’de Milletvekili adayları listesinde birinci sıradaki yerini koruyan Bayram Özçelik, 5. Döneme hazırlanıyor. Siyasi yaşamında bazı dönüm noktalarını şansıyla aşan Özçelik’in hayatının değiştiği iki tarihten birisi 14 Kasım 2002 Seçimleri diğeri 7 Haziran 2015 seçimleri…
SİYASET Haberi
Ak Parti’nin şanslı ismi Özçelik

Bayram Özçelik, TBMM’ye ilk kez 14 Kasım 2002 Yılındaki seçimlerde 22. Dönem Milletvekili olarak girdi. 2002’deki seçimlere Mehmet Alp’in ardından ikinci sırada yer alan Özçelik, Doğru Yol Partisi barajı geçseydi milletvekili olamayacaktı.

23 ve 24. Dönem seçimlerinde birinci sıra adayı olarak Burdur Milletvekili olan Bayram Özçelik, 25. Dönemde 3 dönem kuralına takıldığı için 7 Haziran 2015’teki seçimlerde aday olamadı. Özçelik’in şansı burada da yaver gitti ve hükümet kurulamadığı için 1 Kasım 2015’te tekrarlanan seçimlerde yine listeye girdi ve 26. Dönem Milletvekili olarak TBMM’ye yeniden girdi.

24 Haziran 2018’de gerçekleşecek seçimlerde ise listede olup olmayacağı uzun süre gündemi meşgul eden Özçelik, 27. Dönem’de de TBMM’de Burdur’u temsil etmeye hazırlanıyor.

Petek ve Yılmaz’ı Özçelik mi istemedi?

Ak Parti’de listeye giremeyen isimler arasında yer alan Burdur’un eski Valisi Şerif Yılmaz ile Milletvekili Reşat Petek’in önündeki engel, kamuoyunda Bayram Özçelik olarak değerlendiriliyor. Hem Şerif Yılmaz’la hem de Reşat Petek’le ilişkilerinin uzun süre gergin devam ettiği bilinen Özçelik’in her iki ismi de diskalifiye ettiği yönünde iddialar ortaya atılıyor.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Ak, Parti’nin, şanslı, ismi, Özçelik,
Yorumlar
Haber Yazılımı