Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 10:07
 
ALT YAPI ÇALIŞMALARI OLASI TAŞKINLARI ÖNLEDİ
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in göreve geldiği ilk günden bu yana en çok önem verdiği drenaj sistemi meyvelerini verdi.
YAŞAM Haberi
ALT YAPI ÇALIŞMALARI OLASI TAŞKINLARI ÖNLEDİ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in göreve geldiği ilk günden bu yana en çok üzerinde durduğu projelerden bir tanesi olan alt yapı çalışmalarının mihenk taşı Drenaj sistemi meyvelerini verdi.

Daha önceki dönemlerde her kuvvetli yağışta Bağlar Mahallesi, İstasyon bölgesi, Cumhuriyet meydanı gibi bölgelerde aşırı su birikintileri ve yerleşim alanlarını su basması gibi vahim olaylar vatandaşın hafızasından silinmiş değil.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in göreve geldiğinde verdiği ilk sözlerden birisi olan drenaj çalışmalarının ne kadar önem arz ettiği son günlerde yağan kuvvetli ve hızlı yağışlarla birlikte tekrar gündeme geldi.

Son 4 günde Burdur Merkez'e metrekareye ortalama 30 Kg yağış düştü.Bu çok büyük bir rakam olmasına rağmen yapılan drenaj çalışmaları sayesinde yaşam alanlarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Konuyla ilgili görüşünü almak için kendisine telefonla ulaştığımız Başkan Ercengiz "Biz göreve geldiğimizde alt yapı çalışmalarının ne denli önem arz ettiğini biliyorduk.Bunun için mağdur olan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza kendilerini bu çileden kurtarmak için söz verdik.Biz sözümüzü tuttuk.Metrekareye yaklaşık 30 Kg yağış çok büyük bir oran , çok şükür yaptığımız çalışmalar sayesinde hiç bir olumsuzluk yaşamadan bu durumu atlattık.Alt yapı çalışmalarında eksik kalan ne varsa tamamlamaya çalışacağız" dedi.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: ALT, YAPI, ÇALIŞMALARI, OLASI, TAŞKINLARI, ÖNLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı