İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 22:41
 
Başkan değil karınca
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için kapı kapı gezerek, toplumun her kesimine ulaşıyor.
SİYASET Haberi
Başkan değil karınca

AK Parti Burdur Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından kent merkezinde son sürat seçim çalışması gerçekleştiriliyor. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, teşkilatları ile birlikte mahallelerde yaşlı, engelli, kadın, genç ve çocuklara ulaşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük Türkiye hedeflerini anlatıyor.
AK Kadınlar, Kapı Kapı Gönüllere Giriyor
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlar başta olmak üzere kapı kapı gezerek, ev ziyaret gerçekleştirdiklerini ve ev ziyaretlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti Hükümetlerinin yaptıkları yenilik ve yapacakları projeleri anlattıklarını vurguladı. Girdikleri her kapıdan karşılaştıkları ilgiyle mutlu ayrıldıklarını ifade eden Başkan Ekinci, “Kadın Kolları teşkilatımız ilk günkü heyecanla partimizin 24 Haziran seçimleri zaferle taçlandırmak için çalışıyoruz. Ziyaretlerimizde yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ve çocuklarımızla yakından ilgileniyoruz. Bizleri evlerine davet ediyorlar, hatırlarını soruyoruz, istek ve şikayetlerini alıyor, istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

Kadın, Çocuk, Engelli Ve Yaşlıya Yeni Destek
AK Parti seçim beyannamesinde yer alan yeni çalışmaları ziyaretlerinde anlattıklarını dile getiren Başkan Ekinci, “Ziyaretlerimizde yeni büyük Türkiye hedeflerimizi anlatıyoruz. Yeni dönemde kadın fırsat eşitliğini gözeten ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapan işletme ve kuruluşlara yönelik sertifikasyon programı başlatılacak. ASDEP personeli, her yıl 2 milyon hane ziyareti gerçekleştirecek, her 3 bin haneye bir ASDEP görevlisi düşecek. Ağır kronik hastalığı nedeniyle hayatını cihaza bağımlı bir şekilde sürdüren vatandaşların elektrik giderleri ile kesintisiz güç kaynağı maliyetleri karşılanacak. Şehir Dışından Gelen Yoksul Hastaların Refakatçilerinin Konaklatılması Projesi başlatılarak, tedavi maksadıyla şehir dışından gelen yoksul refakatçilere belediyelerle iş birliği içinde konaklama imkanı sağlanacak. Yurt dışındaki vatandaşlar için daha aktif aile politikaları izlenecek, Türk aileleri, hanelerinde ziyaret edilerek, sorunlarını çözüme kavuşturmak için girişimlerde bulunulacak. Engelli genç ve çocukların kısa süreli gündüz ve yatılı bakımı için güvenli bir biçimde bırakılabilecekleri 'Aktif Yaşam Merkezleri' kurulacak” dedi. Başkan Ekinci, ziyaretlerde kendilerini güleryüz ve sevgiyle karşılayan Burdur kadınlarına teşekkür etti.

AK Gençlik, Büyük Türkiye’nin Hedeflerini Anlatıyor
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı hasan Yağcı, AK Gençlik teşkilatı ile birlikte Büyük Türkiye hedeflerini gençlerle paylaşıyor.  Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, gençlerle bir araya gelerek, eğitimde kalite seferberliği ve Genç Girişimcilere Hükümet tarafından verilecek destekleri anlatıyor.
Eğitimde Kalite Seferberliği Başlatılacak
AK Parti Seçim Beyannamesinde açıklanan kaliteli eğitim vurgusunu işaret eden Başkan Yağcı, “AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı olarak mahalle çalışmalarımızda genç ve çocuklarımızla bir araya geliyor. Yeni ve büyük Türkiye’nin hedeflerini gençlerimize anlatıyor. Eğitimden, gelecek yatırımlarına kadar gençlerimizi güvence altına aldığımızı vurguluyoruz. Seçim beyannamemizde yer aldığı gibi, eğitimde kalite konusu öncelik verilen alanların başında gelecek. Eğitimde kalite seferberliği başlatılacak. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılacak. Profesyonel Okul Yöneticiliği uygulaması başlatılacak. İlkokula başlamadan önce her çocuğun en az bir yıl okul öncesi eğitim alması sağlanacak. Yabancı dil öğrenimi daha etkin hale getirilecek. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavlarında ve üniversiteye giriş sınavlarında temel beceriler ölçülecek. İlkokuldan üniversiteye öğrencilerin yurt sorunu tamamen çözülecek” dedi.

Girişimci Gençler Desteklenecek
Başkan Yağcı, AK Parti'nin Seçim Beyannamesi'nde yer aldığı gibi 18-29 yaş aralığındaki girişimci gençlerin ilk defa Bağ-Kur kapsamına girmesi halinde 1 yıl süreyle Bağ-Kur primlerinin karşılanacağı belirtti. Başkan Yağcı, “Bürokrasiyi azaltıp, bilgi teknolojisi sistemlerini ve uygulamalarını geliştirerek vatandaşların hizmete daha kolay erişimi sağlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumunun e-devlet kapsamında sunduğu uygulamaların sayıları artırılacak. Nitelikli işgücünü yurda çekmek adına aktif politikalar izlemeye devam edilecek. Yurt içi ve yurt dışındaki uluslararası işgücü ve yurt dışındaki Türk işgücü için izleme ve değerlendirme sistemi kurulacak” açıklamasında bulundu. Başkan Yağcı, kendilerine ilgi gösteren ve Büyük Türkiye hedeflerine inanan gençlere teşekkür etti

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Başkan, değil, karınca,
Yorumlar
Haber Yazılımı