İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 15:59
 
Başkan Ercengiz bu kez de uçak alıyor
Burdur Belediyesi'ne 50'den fazla iş makinesi ve araç kazandıran Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu kez de F-4 savaş uçağı alıyor.
GÜNDEM Haberi
Başkan Ercengiz bu kez de uçak alıyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10'u hibe olmak üzere 50'nin üzerinde iş makinesi ve aracı Burdur Belediyesi'ne kazandırmıştı. Başkan Ercengiz bu kez de Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 67-0331 Kuyruk Nolu F-4E savaş uçağını Burdur Belediyesine kazandırıyor.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Burdur Belediye Meclisinde gündeme gelen Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 67-0331 Kuyruk Nolu F-4E uçağın Burdur Belediyesi'ne hibe edilmesi görüşülmüş, uçağının hibe olarak alınması mecliste oy çokluğu ile kabul edilmişti. Savaş uçağının sergiye hazır hale getirilmesi için gereken 200.000 TL Burdur Belediyesi'nce karşılanacak.

Başkan Ercengiz, savaş uçağını sergileyerek vatandaşlara ve özellikle de çocuklara havacılık sevgisini aşılamayı hedefliyor.

Önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen savaş uçağının Gül Yağı Fabrikası önündeki kavşakta sergilenmesi ve kavşağa da Şehit Pilot Teğmen Ayfer Gök'ün isminin verileceği tahmin ediliyor.

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ercengiz, bu, kez, de, uçak, alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı