Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 15:45
 
Başkan Ercengiz’den gövde gösterisi
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday olacağını açıkladı. CHP Parti Binası önünde adaylığını açıklayan Ercengiz’e çok sayıda partili ve vatandaş destek verdi.
SİYASET Haberi
Başkan Ercengiz’den gövde gösterisi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday olacağını açıkladı. Açıklamaya CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Adaylığını açıklayan Ercengiz, konuşmasında şunları söyledi:

“Verdiğimiz sözleri tutmak için gece gündüz çalıştık. Göreve başladığımız gün Burdur Belediyesinin çeklerini ödeyecek durumda değildik. O günden bugüne gece gündüz durmadan belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızla, belediyedeki mesai arkadaşlarımızla çalışarak Burdur’a yakışan bir belediyeyi yaratmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Çok zor günlerden geçtik; 6 tane büyük seçim ve bir darbe girişimi atlattık. Borç içindeki Burdur Belediyesini elimizden geldiğince şeffaf, her ürettiğini halkına döndürebilen, hesap veren, rantın yanında değil yurttaşının yanında olan bir belediye anlayışını sizlere üretmeye çalıştık.

Sizlere hesap veren, sizlerin isteklerini öncelikli kılan, merkezine insanı koyan, insan ihtiyaçlarını sadece inşaat ve binalardan ibaret saymayan insanı yaşadığı kentte huzurlu- mutlu kılan bir belediyecilik anlayışını daha büyük adımlarla sizlere getirmeye gayret edeceğiz. Verdiğimiz her sözün arkasında durabilmek için verdiğimiz sözleri her gün yokladık.

7’den yetmişe her alanda, doğumdan ölüme sosyal belediyeciliğin gereğini yapacağız demiştik. ‘Hoş geldin bebek’ projesiyle başlayan ve mezarlıkta yaptığımız çalışmalarla ti’ye alındığımız, “Ölülerden mi oy isteyecek” diyenlere inat ölümüze de sahip çıkan bir belediyecilik anlayışını her noktada söz ettirdik. Üreticinin üretimine katkı koyabilmek, ihtiyaç sahibinin ihtiyacını bir elin verdiğini bir el görmeden ona ulaştırabilmek için, aldığı yardımı fotoğraflarla rencide etmeden hiçbir zaman yurttaşımızı zor duruma düşürmedik.

Bu kent tüm CHP’li belediyelerin yapması gerektiğini yapacak. Burdur Belediyesi bunu yapacak; insanların yaşamak için tercih ettiği tüm sosyal demokrat belediyelerde ne varsa Burdur’da da bunlar olacak. Önümüzdeki süreçte acemiliğimizi üzerimizden atıp, daha organize çalışarak, tüm örgüt disiplinimiz içerisinde, ayrıştırmadan ötekileştirmeden; 2 Nisan’da CHP rozetini çıkardığımız ancak CHP’liliğimizden hiç vaz geçmediğimiz belediyecilik anlayışımızla önümüzdeki süreçte halkımızın teveccühü ve sizlerin katkısıyla yeniden başkan olabilirsem hizmet inancımızda daha ileri noktaya gidebilirsek sizlerin hak ettiği istediği Burdur’u hep birlikte inşa edeceğiz.

Bir söz vermek istiyorum: Benden eğer hesap sorulmazsa bu hesabı sormayıp kapalı kapılar ardında bize tuzak kuranlara hakkımızı helal etmeden onların hepsini lanetliyorum. Şeffafız, açığız bize kim hesap sormak isterse istediği hesabı istediği yerde vermeye hazırız. Ben eğer bundan sonraki süreçte bir hata yapacak olursam bunun bedelini mensup olduğum siyasi partim değil kendim adına hesap veririm, partime de örgütüme de asla zeval getirmem”

Başkan Ercengiz konuşmasının ardından partililere ve vatandaşlara karanfil dağıttı.  

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Başkan, Ercengiz’den, gövde, gösterisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı