Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 14:26
 
Başkan Ercengiz milletvekili adayı mı oluyor?
24 Haziran'da yapılacak olan seçimler için aday olacağı yönünde kulislerde konuşulan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, iddialara açıklık getirdi.
SİYASET Haberi
Başkan Ercengiz milletvekili adayı mı oluyor?

24 Haziran'da gerçekleşeceği açıklanan erken seçimler öncesi Burdur’da gözler, siyasi partilerin muhtemel milletvekili adaylarına çevrildi. Burdur'un en sevilen siyasetçilerinden olan Başkan Ercengiz'in milletvekili adayı olacak mı olmayacak mı sorusu yanıt buldu. Kamuda çalışanlar için aday adaylarının istafa etmesi için verilen sürenin son gününde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den adaylık iddialarına açıklık getirdi. Ercengiz twitter hesabından yaptığı açıklamada verilecek her göreve her zaman hazır olduğunun altını cizdi. 

İşte Başkan Ercengiz'in o açıklaması:

“Çok Değerli Hemşerilerim, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde sizlerin oyları ve teveccühleri ile göreve geldim. O günden bu yana sizlere layık olabilmek için arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çalışmaya özen gösterdik. Yaptığımız birçok güzel çalışmayı kentimize kazandırdığımız için son derece mutlu ve gururluyuz. Kıt kaynaklarla bugüne kadar yaptığımız ve kazandırdığımız her ne varsa kentimiz içindir... Hem mali açıdan hem de idari açıdan sürdürülebilir bir belediyecilik anlayışını oluşturabilmek için özverili meclis üyelerimizle birlikte mesai arkadaşlarımız ve muhtarlarımızla akılcı yöntemleri benimsedik. Göreve geldiğimiz gün araçlara yüklenilip götürülen iş makinalarını ve “artık Burdur’da iş üretilemez” sözlerini hatırladığımızda o gün hırsla, daha bir azimle başladığımız işler bittikçe sizlerin yüzü güldükçe bizler mutlu oluyoruz.

Türkiye’de hızla değişen gündem içerisinde 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’nin kaderinin belirleneceği bir seçim yaşayacağız. Demokrasinin gereği olarak her yurttaşımızın özgür iradesi ile sandığa gidip oyunu kullanacağı ve aydınlık yarınlar için kararını vereceği seçimdir. Hızlı gelişen erken seçim süreci; partimizin kararı ile içerisinde ilimiz milletvekili Mehmet Göker’inde bulunduğu 15 MV İyi Parti saflarına katılarak olası bir seçim olumsuzluğunu ortadan kaldırmışlardır.

Bugün itibarıyla Burdur özeline geldiğimizde; son günlerde partimiz milletvekili Mehmet Göker’in ilimizden ve partimizden aday olmaması olasılığı üzerine bazı senaryolar konuşulmaktadır. Tabi ki; bu senaryoların birçoğunda benim de partimizin adayı olabilmem hususu yazılmış ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilmiştir.

Öncelikle kurucu genel başkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin,yani partimizin herhangi bir makamında görev yapabilmek hatta herhangi bir göreve layık görülebilmek tarafımca hayatımda yaşadığım ve yaşayacağım en büyük onurdur.

Örgütümüz ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilecek her göreve her zaman hazır olduğumu her fırsatta ifade ettim.

Bugüne geldiğimizde; bana verilen görev olan Belediye Başkanlığı görevimi yapmaya devam ettiğimi ve örgütümüz tarafından verilecek her göreve her zaman hazır olduğumu ifade eder hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlarım.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ercengiz, milletvekili, adayı, mı, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı