Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 12:10
 
Başkan Kurt o paylaşım için ifade verdi
Şehit Muhittin Talha Çalışkan’ın cenaze töreninin geçişi sırasında Suriyeli olduğunu öne sürerek bacak bacak üstüne atan bir kişinin resmini paylaşarak duruma öfkesini dile getiren İyi Parti Burdur İl Başkanı Osman Kurt, paylaşımı nedeniyle savcıya ifade verdi.
SİYASET Haberi
Başkan Kurt o paylaşım için ifade verdi

Başkan Kurt, Burdur Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcılığına verdiği ifadenin ardından partililerle birlikte gazetecilere açıklama yaptı.

Başkan Kurt yaptığı açıklamada "Bucak İlçemizde katıldığımız şehit cenazesi töreni esnasında yol kenarında gördüğümüz Suriyeli’ler ile ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle Burdur Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifade vermek üzere çağrıldım.

İYİ Parti olarak, ülkemizin geleceği için büyük tehlike oluşturacağını düşündüğümüz Suriyeli sığınmacılar meselesini, insani değerleri göz önünde tutarak, ancak milli menfaatlerimizi savunarak çözmekten yanayız. “Biz Suriyeli’lere, Türkiye’de çadır kentler değil, Suriye’de geri dönebilecekleri bir vatan vereceğiz”

Türk kültürümüzde zor durumda kalan toplumlara yardım etmek tarihten günümüze her zaman var olmuştur. Zor durumda olan ve savaştan kaçan “kadın ve çocuklara” söyleyecek sözümüz yoktur. Ancak şehit cenazesi sırasında Suriyeli olduğunu öğrendiğimiz yetişkin 2 erkeğin rahat davranışları oradaki topluluğu olduğu kadar şahsımı da derinden üzmüştür." dedi. 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Başkan, Kurt, o, paylaşım, için, ifade, verdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı