Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 15:21
 
Burdur'a spor salonu yapacağım
Burdur Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvasının ilk etabı başlıyor.
GÜNDEM Haberi
Burdur'a spor salonu yapacağım

Burdur Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Göller Arası Basketbol Turnuvasının ilk etabı başlıyor. 12-13 Mayıs’taki eleme etabı öncesinde spor basınının gözü Burdur’da geldi. Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunun Anfi Bölümünde gerçekleşen panele, Türk basketbol tarihinin unutulmaz sporcularından ve Türkiye Basketbol Federasyonu Eski Başkanı Harun Erdenay, kuşaktan kuşağa herkese basketbolu sevdiren duayen isim İsmet Badem ve Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi Murat Özyer konuşmacı olarak yer aldı. Panelde ayrıca Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı, Fanatik Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan German, Habertürk Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan Türe, TRT Spor, Sports TV temsilcileri ile ünlü bloggerlar katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “2014’te görev başladığımızda İstanbul’da Ankara’da ne varsa Burdur’da daha fazlası olacak demiştik. Eğitimde kaliteli olan şehrimizin sporcu altyapısının oluşturulmasında ne yapabileceğimizi  düşünmüştük. Şuanda da basketbolun duayenleriyle basketbola gönül vermiş dostlarımızı bir araya getirmenin onurunu yaşıyorum.
Türkiye’nin ayrışan birçok noktasında, özellikle siyasetin keskinleşen dili arasında bizleri bir araya getirecek en önemli şeylerden birisi sporun ortak dilidir. Çok kıymetli gençlerimizi, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağı yöntem sporun başarılı olmasıyla olacaktır. Bizler gençliğimizde çocukluğumuzda spor yapmak için çaba sarfediyorduk. Bir müddet basketbolun içinde yer aldım, futbol da oynadım. Şuan üzülerek görüyorum ki gençlerin dijital dünya içerisinde çok büyük vakit kaybettiği, sporu bile tabletlerden yaptığını görüyorum. Biz yerel yönetimler olarak bu işlere daha çok sahip çıkıp sporcu altyapısını oluşturmak çabasında olmalıyız. Görev süremiz bitmeden, çok amaçlı bir spor salonunu gençlerimize kazandırmayı amaçlıyorum. Umarım önümüzdeki süreçte, ulusal olarak başlayıp uluslararası statüye dönüştürdüğümüz Basketbol Turnuvamızı dikkat çekmeye çalıştığımız Burdur Gölü için ve Burdur’da spora yatkın gençlerin bizi onurlandırdığı sonuçlara fayda sağlar.” dedi

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Burdur'a, spor, salonu, yapacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı