Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 17:49
 
Burdur Belediyesi'nden yenilikçi uygulama
Burdur Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü hayata geçirdiği yeni uygulamalar ile takdir topluyor. Müdürlük bünyesinde vatandaş tarafından belediyeye teslim edilen dosyalarla ilgili yapı denetim firmalarına, müteahhitlere ve yapı sahiplerine SMS yolu ile bilgi verilecek.
- Haberi
Burdur Belediyesi'nden yenilikçi uygulama

Burdur’da kentleşmeyi ve şehirdeki yapılaşmayı düzenleyerek ve denetim altına alarak yaşanabilir, çağdaş ve modern bir kent oluşturmak adına çalışmalarına devam eden Burdur Belediyesi Yapı Ruhsatları için yeni bir uygulama başlattı. Yapı ruhsatı almak için belediyeye başvuruda bulunan vatandaşlar dosyalarını teslim ettikten sonra dosya cep telefonlarına dosyanın belediyede hangi aşamada olduğunun bilgisi SMS yolu ile bilgi alabilecek. Dosya eksiksiz bir şekilde teslim edildiği takdirde dosyanın tüm aşamaları vatandaşa SMS yolu ile bildirilecek. 

Vatandaş ve denetim firmaları uygulamadan memnun olduklarını vurgulayarak daha önce belediyedeki dosyalarının durumu hakkında sürekli aramak zorunda kaldıklarını veya belediyeye sürekli gelmek zorunda kaldıklarını söyledi. SMS uygulamasının başlaması ile dosya takibinin daha rahat bir şekilde yapabileceklerini ifade eden vatandaş ve denetim firmaları memnuniyetlerini dile getirdi.

“Burdur’daki yapılaşma için özen gösteriyor ve çalışmalarımızı o yönde belirliyoruz” diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzde yaptığımız yenilikler ile vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Başvuruda bulunan vatandaşlarımız ruhsatlandırma aşamasındaki tüm süreçler hakkında bilgi alabiliyor” dedi.

 
 
Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Burdur, Belediyesi'nden, yenilikçi, uygulama,
Yorumlar
Haber Yazılımı