Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 16:06
 
Burdur’da parklar daha güvenli olacak
Belediye Başkanı Ercengiz, Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, çocuk istismarcılarına karşı oyun parklarına güvenlik kameraları yerleştireceklerini duyurdu.
YAŞAM Haberi
Burdur’da parklar daha güvenli olacak

 

Haziran ayında tatil yaparak bir araya gelmeyen Belediye Meclis üyeleri, Temmuz ayı toplantısında buluştular. 11 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı, her zaman ki gibi Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in açılış konuşmasıyla başladı. Ercengiz’in açıklamasında en dikkat çeken sözler ise, oyun parklarına ailelerin rahatlıkla takip edebilecekleri güvenlik kamereları takılmasıyla ilgili oldu.

Parklara kamera takılacak

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çocuk istismarcılarını engellemek ve olası bir tehlikede hızla müdahale edebilmek için oyun parklarına kamera takılacağını vurgulayarak, “Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz iki küçük yavrumuzun ruhları şad olsun. Çocuk ölümlerinin önüne geçilmesi için, insanlığın her türlü önlemleri alması gerektiğinin altını çiziyorum. Biz de Burdur Belediyesi olarak, halkın hizmetine sunulmuş park alanlarının yasaya uygun halde gözetlenerek, aileler tarafından izlenebilmesi ve sürekli kayıt altında tutularak, olası bir olumsuzlukta hızlı hareket edebilmesini sağlamak için çalışma başlattığımızın bilinmesini istyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur’da, parklar, daha, güvenli, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı