Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 12:26
 
Burdur Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı
Burdur Valiliği, telefon dolandırıcılığıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
- Haberi
Burdur Valiliği'nden dolandırıcılık uyarısı

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Kendisini Asker, Polis, Savcı ve Jandarma, Astsubay olarak tanıtan bazı dolandırıcıların son günlerde, gerek telefonla hesaplarına para yatırılması talebinde bulunarak, gerekse evlerine giderek para veya altın talep etmek suretiyle köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızı dolandırmaya çalıştıkları güvenlik birimlerimize intikal eden ihbar ve başvurulardan anlaşılmaktadır. 
Devlet kurumlarında çalışan hiçbir kamu görevlisinin, terör örgütleri ile bağlantı iddiasıyla veya vb. konuları öne sürerek vatandaşlarımızı telefonla arayarak para talep etmesi veya evlerine giderek yardım edeceklerini belirterek kıymetli ziynet eşyalarını istemesi kesinlikle söz konusu olamaz. 
Bu tarz dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesi açısından Vatandaşlarımızın köylerine gelen şüpheli yabancı şahıslar ve araçları, kendilerini bu şekilde arayanları zaman kaybetmeden 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmeleri veya ilgili Kolluk Kuvvetlerine en seri şekilde bilgi vermeleri, bu tarz olayların yaşanmaması, dolandırıcıların yakalanması açısından büyük önem arz etmektedir."
Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Burdur, Valiliği'nden, dolandırıcılık, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı