Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 11:28
 
Cennet teyzenin okuma azmi
6 çocuk, 14 torun sahibi 73 yaşındaki Cennet Katıyürek, Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kursta okuma yazma öğreniyor.
YAŞAM Haberi
Cennet teyzenin okuma azmi

6 çocuk, 14 torun sahibi Cennet Katıyürek (73), Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kursta okuma yazma öğreniyor. Okuma yazma bilmediği için otobüse bile birilerine sorarak bindiğini, faturaları başkalarına okuttuğunu söyleyen Katıyürek, "Bir devlet dairesinde işim olduğunda nereye gideceğimi bilemiyordum. Şimdi az çok okuyorum" dedi.

Burdur'da oturan Cennet Katıyürek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde 5 Mart'ta başlatılan 'Okur-yazarlık Seferberliği' programı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi'nin USO İlkokulu'nda açtığı okuryazarlık kursuna katıldı. Cennet Katıyürek, okuma yazma bilmediği için otobüse bile birilerine sorarak bindiğini anlattı. Eve gelen faturaları başkalarına okuttuğunu söyleyen Katıyürek, "Gelen evrakı birileri okursa, öyle biliyoruz ne olduğunu. Bir devlet dairesinde işim olduğunda nereye gideceğimi bilemiyordum. Şimdi az çok okuyorum. Çok şükür. Okumak çok iyi bir şey. Hepimiz okur-yazar olalım. Kursumuz çok iyi gidiyor, katılan arkadaşlar okuma yazmayı öğrenme gayretinde. Hocamız çok iyi. Okumayan kimse kalmasın" dedi.

'EN YAŞLISI CENNET TEYZEMİZ'

Kurs öğretmeni Ömer Kayacan da, "Kursiyerlerimiz hevesli. Şartlar yüzünden okuyamamışlar. Şimdi böyle bir imkan dolayısıyla mutlular. Sınıfımızın en yaşlısı Cennet Teyzemiz de gayretli bir öğrenci. Kısa zamanda oldukça iyi olacak" dedi.Allah'tan ümit kesilmez ama durum birkaç yıl bölgede sulu tarımın yapılamayacağını gösteriyor. 7 köyde çiftçilerimiz bu yıl tarlalarına hiçbir şey ekemeyecek gibi görünüyor. Önümüzdeki yıl ise mecburen hububata dönecekler. Arpa, buğday, çavdar ekecek. Sulanabilir durumda olan alanlara da hayvanları için çok fazla olmamak kaydıyla yonca ekmelerini tavsiye ediyorum. Yonca çok su tüketen bir bitki değildir. Başka alternatifleri yok" dedi.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Cennet, teyzenin, okuma, azmi,
Yorumlar
Haber Yazılımı