İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 12:54
 
CHP'de kritik viraj
24 Haziran'da gerçekleşeceği açıklanan erken seçimler öncesi Burdur’da gözler, siyasi partilerin muhtemel milletvekili adaylarına çevrildi.
SİYASET Haberi
CHP'de kritik viraj

24 Haziran'da gerçekleşeceği açıklanan erken seçimler öncesi Burdur’da gözler, siyasi partilerin muhtemel milletvekili adaylarına çevrildi. CHP’de 1. sıra milletvekili adayı Mehmet Göker mi? Yoksa Ali Orkun Ercengiz mi? olacak sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen 15 milletvekili arasında yer alan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker istifa ederek İyi Parti’ye geçmişti.  İyi partiye geçen 15 milletvekilinin Siyasi Partiler Kanunu ve Yüksek Seçim Kurulu Yasasına takılarak tekrar CHP’ye dönememesi durumunda CHP Burdur Milletvekili adayları kimlerin olacağı merak konusu oldu. CHP Burdur Milletvekilliği için en çok konuşulan isimlerden biri olan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in aday olabilmesi için yarın saat 17.00’ye kadar istifa etmesi gerekiyor. Başkan Ercengiz’in istifa etmemesi durumunda aday profilinin nasıl olacağı merak konusu.

Mehmet Göker’in İyi Parti’den İzmir adayı olacağı Ankara’da siyaset kulislerine yansıdı. Öte yandan CHP’nin Burdur’da oy oranını arttırabilmek için en güçlü aday olarak Ali Orkun Ercengiz’e görev vereceği kulislerde konuşulan bir diğer konu. Burdur kamuoyunda da genel kanı Mehmet Göker’in İyi Parti’den aday olacağı yönünde. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ise görevinden istifa ederek CHP’nin en iyi kozu olarak sahaya sürüleceği yönünde bir algı oluşmuş durumda.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: CHP'de, kritik, viraj,
Yorumlar
Haber Yazılımı