Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 13:09
 
DSİ'nin yatırım atağı devam ediyor
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, DSİ yatırımları hakkında ortak bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
DSİ'nin yatırım atağı devam ediyor

“ÇELTİKÇİ’de TAŞKIN KORUMA İNŞAATLARI TAMAMLANDI”

 Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptığı açıklamada “ Devlet Su İşleri 183. Burdur Şubesi tarafından Çeltikçi İlçemiz Taşkın Koruma 1. Grup İnşaatı işi kapsamında; Çeltikçi İlçe Merkezi Taşkın Koruma ve Çebiş Köyü Taşkın Koruma İnşaatları tamamlanarak kesin kabul işlemleri yapıldı. Çeltikçi İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.

“BUCAK İLÇESİNDE İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Bucak İlçesinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Bucak İlçemizde önümüzdeki yıllarda içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamında DSİ 18/ 11. Sondaj Şube Müdürlüğünce İlçesi İçmesuyu temin etmek için çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından master planı çalışmaları da sürmektedir.” şeklinde belirttiler.

“SÖĞÜT’TE YAPIMI TAMAMLANAN GÖLETLE 2 Milyon 700 Bin TL GELİR ARTIŞI BEKLENMEKTE”

Söğüt Beldesinde sulama ihtiyacını tamamlanması için yapımı tamamlanan göletle ilgili açıklama yapan Milletvekilleri Özçelik be Uğur “Söğüt Beldemiz 8.760 dekar tarım arazisinin sulama ihtiyacını karşılayan ve 2.77  milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olan Söğüt 2 Göletinde sular hızla yükselmeye devam ediyor. Yapımı tamamlanan Baraj ile Milli ekonomi ve Bölge halkına 2 milyon 700 Bin Türk Lirası gelir artışı hedeflenmektedir. Çalışkan Söğüt halkımıza hayırlı olsun. ” dediler.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: DSİ'nin, yatırım, atağı, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı