Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 15:29
 
Engeller Adım adım kalkıyor
10-16 Mayıs Engelliler Haftası Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşen programla çoşkulu bir şekilde kutlandı. Özel öğrenciler büyük bir çabayla hazırladıkları gösterilerle göz doldururken, temsili asker kınası da ailelere duygusal anlar yaşattı.
GÜNDEM Haberi
Engeller Adım adım kalkıyor

10-16 Mayıs Engelliler Haftası, çeşitli programlarla devam ediyor. Valilik ve Belediye Başkanlığı ziyaretiyle başlayan hafta etkinlikleri, Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşen programla keyif kazandı. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim alan öğrencilerin sundukları dans, halk oyunları, mehter ve jimnastik gösterileri, izleyicilerin büyük beğenisiyle karşılandı. Etkinliğin devamında ise temsili asker kınası yapıldı. Askerlik çağına gelmiş erkeklere kına yakılıp davullarla zurnalarla askere uğurlandılar. Programda yanlarında engelli çalıştıran iş yerleri de ödüllendirildi.
Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, “Özel ve çok değerli kardeşlerimizin yaşadığı sorunların bir kez daha gündeme getirildiği, çözümlerinin bir kez daha tartışıldığı bir haftadayız. Devletin bütün organlarıyla engellerin ortadan kaldırılması için seferberlik halindeyiz. Engellerin kaldırıldığı bir dünyada engelsiz bir yaşam diliyorum.” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Güven’de Engelliler Haftasına ilişkin yaptığı konuşmada bazı verileri ve çalışmaları paylaştı.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Engeller, Adım, adım, kalkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı