Haber Detayı
14 Aralık 2018 - Cuma 17:55
 
Ercengiz bu kez de 'kırmızı et'e el attı
Sosyal sorumluluk projelerine önem veren ve daha önce süt, fasulye gibi projelerle üreticiye destek olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu kez de yetiştiriciye destek oluyor.
SİYASET Haberi
Ercengiz bu kez de 'kırmızı et'e el attı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği ile bir protokol imzaladı. Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Çayır , Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in imzaladıkları protokol ile Burdurlu dar gelirli vatandaşlara yüzde 100 güvenli ve yerli olan et dağıtımı yapılması planlanıyor.

Başkan Ercengiz projeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Başkan Ercengiz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Son dönemde yoğun şekilde yaşanan bir sorunun çözümüne daha katkı koyuyoruz. Bir taraftan ithalata bağlı arz fazlası diğer taraftan da artan fiyatlar nedeniyle tüketimde yaşanan sıkıntıyı gidermek üzere dar gelirli yurttaşımıza kırmızı et vereceğiz. Daha önce de sütteki arz fazlasına bağlı fiyat düşüşünde üreticimizin yanında olup dar gelirli vatandaşımıza peynir ve tereyağı ulaştırmıştık. Bugün de kırmızı etteki sıkıntıyı gidermek üzere Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği ile birlikte gerçekleştireceğimiz projeyle yine bir derde daha derman olurken ekonomik güçlükten evine et götüremeyen vatandaşımıza protein olarak gideceğiz. Belediyemiz olarak her daim vatandaşımızın yanındayız. Yaptığımız anlaşma gereği dar gelirli yurttaşımıza bir elin verdiğini bir el görmeyecek şekilde ulaştıracağımız bu hizmeti tüm yerel yönetimlere tavsiye ediyoruz. Böylece yerli üreticimize sahip çıkarken vatandaşımıza da taze protein sağlayabiliriz. Şu anda hayvanları kestirmek için 2 ay gün beklemek zorunda kalan üreticimize sahip çıkıyoruz. Bu kampanyaya destek olmak isteyen tüm paydaşları ve yurttaşlarımızı destek için davet ediyorum."

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Ercengiz, bu, kez, de, 'kırmızı, et'e, el, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı