Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 16:16
 
Esnaf odasında büyük değişim
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimlerinde 30 yıla yakındır başkanlık yapan Recep Kalkan’ın listesi 81 oy alırken, Metin Sipahi’nin listesi ise 100 oyla zafere ulaştı.
GÜNDEM Haberi
Esnaf odasında büyük değişim

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Kurulu, önceki gün Grand Özeren Otel’de gerçekleşti. Seçimli genel kurulda 30 Yıla yakındır görevini sürdüren Recep Kalkan’ın karşısına Metin Sipahi aday olarak çıktı. Recep Kalkan’ın “Bu dönem son kez aday oluyorum. Seçilirsem önümüzdeki dönem aday olmayacağım” demesine rağmen, üyeler Metin Sipahi’yi destekleyerek önümüzdeki dönemi beklemeden değişim kararını aldılar. 25 Meslek Odasından 187 Delegenin oy kullanma hakkı olduğu seçimde 183 oy kullanıldı. Kullanılan oyların 2’si geçersiz sayıldı. Seçime beyas listeyle giren Recep Kalkan 81 oyda kalırken, mavi listesiyle Metin Sipahi 100 oy alarak zafere ulaşan isim oldu.

İlçe Seçim Kurulunun gözetiminde yapılan seçimleri kaybeden Recep Kalkan, üyelerinden helallik isteyip Metin Sipahi’yi tebrik etti. Seçimlerin bayrak yarışı olduğunu ve sonunda bir kazananın olacağını ifade eden Kalkan, sonucun hayırlı olmasını diledi. Yeni başkan Sipahi ise, seçimlerin hayırlı olmasını dileyip Kalkan’a teşekkür etti. Seçimlerin ardından üyeler yeni başkanlarıyla genel kurulun yapıldığı otelde gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Metin Sipahi’nin başkanlığında seçimleri kazanan listenin yönetim kurulunda Yusuf Erdoğdu, Durmuş Ceylan, Arif Mayda, Nevruz Gökcüoğlu bulunuyor. Yönetim kurulu yedek listesinde ise Birol Kaval, Mehmet Başaran, Mustafa Minas, Ahmet Arlı, Erol Gökbayrak yer alıyor. Denetim Kurulu asıl üyeleri Osman Erçiftçi, Yücel Dilekçi ve Tuncay Yiğit’ten oluşurken, yedek üyelerde ise Mustafa Kutlu, Barış Kalaycı, Rıza Ürkmez oldu. Disiplin Kurulu’nda asıl üyeler Hüseyin Şenyurt, Erhan Sönmez ve Turgay Kendir’den yedek üyeler de Yusuf Altay, Mustafa Aydoğdu ve Razaman Deniz’den oluştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, odasında, büyük, değişim,
Yorumlar
Haber Yazılımı