Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 18:59
 
Farklı amaç elde etmek isteyenler var!
SİYASET Haberi
Farklı amaç elde etmek isteyenler var!

Ak Parti İl Başkanlığının önceki gün yayınladığı aday adayları listesinde ismi yer almayan TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Reşat Petek, aday olacak mı? Olmayacak mı? Sorusuna sert bir dille açıklık getirdi. Petek, olayı farklı yönlere çekmek isteyenleri isim vermeden uyararak “Burdur’dan aday adayı olduğum konusunda hiçbir tereddüt yoktur” açıklamasında bulundu.

İşte Milletvekili Reşat Petek’in o açıklaması:

27. Dönem Milletvekili adaylığı konusunda, Burdur’dan aday adayı olmadığım şeklinde haberler yayılmaktadır. İşin doğrusu, 25. ve 26. Dönem Ak Parti Burdur Milletvekili olarak 27. Dönem Milletvekili Aday adaylığına Burdur’dan başvurdum. Genel Merkeze yaptığım başvuruda, alternatif olarak ikinci bir il daha yazmamız söz konusu olduğu için, 25. Dönemde olduğu gibi İstanbul 1. Bölge’yi de tercih ettim.

Burdur’dan aday adayı olduğum konusunda hiçbir tereddüt yoktur. Burdurlu hemşehrilerimizin ve teşkilatımızın bunu bilmesini istiyorum. Zira bazıları belki “aday olmadı” şeklinde beyanlarla siyaseten farklı bir amaç elde etmek isteyebilirler. Aday adayları konusunda tercih yapmak ve adayları belirlemek genel merkezimizin ve genel başkanımızın takdirindedir. Bunu bütün hemşehrilerimizle paylaşmak istiyorum. 24 Haziran seçimlerinin milletimiz, ülkemiz ve Burdurumuz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Farklı, amaç, elde, etmek, isteyenler, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı