Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 12:38
 
Geleceğin sınıfını açtılar
Burdur Valisi Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Burdur İnovasyon ile Gelişen Eğitim Projesi (BİLGE) kapsamında Kışla İlk-Orta Okulu'nda oluşturulan "Geleceğin Sınıfının" açılışını yaptı.
EĞİTİM Haberi
Geleceğin sınıfını açtılar

Okulun Konferans Salonunda düzenlenen açılış programında, öğrencilerin aktif olduğu işbirlikçi, yenilikçi, sorgulamaya ve problem çözmeye dayalı esnek öğrenme ortamının oluşturulduğu "Geleceğin Sınıfının" hazırlanma sürecini anlatan videolar gösterildi. 

Programın devamında Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte açılışını yaptıkları sınıfı gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Valimiz açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Adeta proje üretim merkezi gibi çalışan Kışla Okulumuzda çok güzel bir girişimin sonucunu heyecanla birlikte yaşayacağız. Yenilikçi, geleceğin sınıfı modelini okullarında kendi imkanları ile yerel kaynakları kullanarak, aynı zamanda bütün unsurları da harekete geçirerek okul aile birliğindeki birlik başkanımız aynı zamanda mahalle muhtarımız hepsinin birlikte oluşturduğu sinerji ile tabii ki öğrenci, öğretmenlerimiz ile onların aktif katkıları ile o birliktelik ruhunu yeni bir şeyler oluşturma ruhunu isteyerek alana yansıtmışlar.  Bizleri de davet ettiler. Bizde bu daveti kabul ettik.  Bu tür ortamlarda zevkle bulunuyoruz. Benzeri çalışmaları yürüten okullarımız da var. Bu yüzden çok mutluyuz. Bütün bu faaliyetler, kapsamlı çalışmalar, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde BİLGE Projesi çatısı altında toplandı. Aynı kapsamdaki başka sınıf çalışmaları da hem il merkezimizde, hem bazı ilçelerimizde devam ediyor. Şunu samimiyetle ifade etmek istiyorum başta milli eğitim müdürümüz, müdür yardımcılarımız ve onların heyecan duyan istekli ekipleri bizleri de heyecanlandırıyor. Emeği geçen bizlere katkısı olan büyük küçük bu girişime destek veren tüm kişi, kurum, kuruluş,  okul müdürümüz ve yöneticileri başta olmak üzere hepsini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bunlar bize çok güzel mesajlar veriyorlar.

Vali Hasan Şıldak açılış programının sonunda okul bünyesinde geçmişten günümüze kullanılan eşyalardan oluşan müzeyi gezerek incelemelerde bulundu. Programa Valimiz ve eşi Fatma Nur Şıldak'ın yanı sıra, kurum müdürleri, milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geleceğin, sınıfını, açtılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı