Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 09:56
 
GES projesi için imzalar atıldı
Burdur Belediyesi, Burdur Halkına katkı sağlayacak projeyi sessiz sedasız ve reklamsız bir şekilde hayata geçiriyor. Hizmet Kampüsü çatısına yapılacak olan 600 KWe’lik Güneş Enerji Santrali için sözleşme imzalandı.
SİYASET Haberi
GES projesi için imzalar atıldı

Burdur Belediyesi Hizmet Kampüsü çatısına kurulacak olan güneş enerjisi santrali ihalesini alan firma Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette firma yetkili ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz arasında sözleşme imzalandı. 

Proje hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi Hizmet Kampüsü çatısına kurulacak olan güneş enerjisi santrali ihalesi 5 Mart’ta yapılmıştı. Söz konusu ihale kapsamında 5000 metrekarelik çatı alanına 600 KWe kapasiteli Güneş Enerjisi Santralini kuruyoruz. 2.030.000 TL ihale bedeli ile ihaleyi alan yüklenici firma projeyi 120 gün içerisinde tamamlayacak. Burdur merkezde bir ilk olacak çatı GES projesi ile Burdur Belediyesi tükettiği Enerjinin yüzde 16’sını karşılayacak. Proje ile yıllık 991 bin 732 kWh. enerji üretmeyi hedefleniyoruz. Ayrıca proje de KDV muafiyetinden de faydalanacağız. Tükettiği enerjinin tamamını üreten bir Belediye olma hedefimizin ilk ayağını bu proje ile gerçekleştiriyoruz. GES projelerine devam edeceğiz. Projenin bir an evvel bitirilerek yaz aylarında enerji üretime geçmek istiyoruz.”  dedi.

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: GES, projesi, için, imzalar, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı