İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 12:16
 
Grup kararına uymayan meclis üyeleri disipline sevk edildi
Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısında yapılan Encümen Üyeliği Seçiminde grup kararına uymayan CHP'li Meclis Üyeleri parti disiplinine sevk edildi.
SİYASET Haberi
Grup kararına uymayan meclis üyeleri disipline sevk edildi

Geçtiğimiz çarşamba günü gerçekleştirilen Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısında yapılan Encümen Üyeliği Seçimi CHP'de krize neden oldu. Belediye Encümen Üyeliği için gizli oylama ile yapılan seçimde şaşırtıcı bir sonuç ortaya çıktı. Seçimde CHP'li Atam Gülcü ve Arif Pak ile İyi Parti'li Yavuz Mehmet Kaya 13'er oy alarak encümen üyeliğine seçildi. İsimlerin belirlenmeden yapılan encümen üyeliği seçiminde mecliste gurubu bulunmayan İyi Parti'li Yavuz Mehmet Kaya'nın isminin çıkması bazı CHP'li meclis üyelerinin AK Parti ve MHP'li Meclis üyeleriyle birlikte işbirliği yaptığını ortaya koyuyor. Olayın ardından CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından bazı CHP'li Meclis Üyeleri hakkında kesin ihraç talebiyle parti disiplinine sevk edildi.

Encümen Üyeliği seçiminden önce bazı CHP'li Meclis Üyelerinin AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri ile işbirliği yapması Belediye Başkanını yıpratmaya yönelik bir girişim olarak yorumlanıyor.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Grup, kararına, uymayan, meclis, üyeleri, disipline, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı