Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 23:06
 
"Köylerden turist gibi geçmekle olmaz"
Tekrar aday adayı olan CHP İl Genel Meclis Üyesi Ecevit Alan, hem 5 yıllık çalışmalarını hem de il genel meclis üyeliğinin nasıl olması gerektiği anlattı.
SİYASET Haberi

İl Genel Meclis Üyeliği boyunca adından sıkça söz ettirmeyi başaran İl Genel Meclis Üyesi Ecevit Alan, bir kez daha aday oldu. Pazar günü yapılacak olan ön seçimler öncesi bir açıklama yapan Alan, ince mesajlar verdi.

Alan açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

"Yıllardır alnımın akı ile yürütmeye çalıştığım, siyasi hayatımda hiçbir kişinin ya da grubun adamı olmayı tercih etmedim. Önce Allah’a sonra aileme ve Cumhuriyet Halk partisi üyelerine güvenerek çıkmış olduğum bu yolda ilk günkü heyecanım ile mücadele etmekteyim. Bundan 5 yıl önce beni ön seçim den birinci sıra il genel meclisi adayı olarak çıkaran üyelerimizin;  bana vermiş oldukları güveni boşa çıkarmamak için 5 yıl boyunca gece gündüz demeden il merkezindeki ve köylerdeki vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalıştım.

3 kez seçildi

Göreve gelirken her zaman köylümüzün sesi kulağı olacağıma söz vermiştim. Bu bağlamda da 5 yılda bir, seçim den seçime köylere giden değil; seçildiğim günden itibaren her an köylülerimizle birlikte olarak mecliste onların sesi olmaya çalıştım. Bu süreçte yapılan 7 seçimde de sadece Burdur merkez ve köylerinde değil tüm ilçelerimizde ve hatta referandum sürecinde Isparta’nın bazı köylerin de Cumhuriyet Halk Partisi adına çalışmalar yürüttüm. Bunun ödülü olarak da köy muhtarlarım iktidar partisinin il genel meclisinde 18’e 3 gibi çok büyük sayısal üstünlüğü olmasına ve çok sert acımasız baskısına rağmen Burdur CHP tarihinde bir ilk olarak; 3 kez üst üste beni köylere hizmet götürme birliği gibi bir önemli makama layık gördüler. Partim adına kazanılan bu başarı iktidar partisinin Türkiye’de köylere hizmet götürme birliğine üye sokamadığı “ tek il”  olması sebebi ile bir ilk olarak tarihe geçmiştir.

Baskı yapıldı

Bu başarının bedeli olarak dönemin valisinin beni ekonomik olarak zor durumda bırakmak için işim ile ilgili baskılarına rağmen; kimseden ekmek de, iş de istemeden yoluma devam etmişimdir. Pazar günü yapılacak olan il genel meclis üyeliği temayül yoklaması öncesi bazı çevrelerin il genel meclisin de ki bu başarımızı mücadelemizi yok sayması ve görmezden gelerek il genel meclisin de sadece bizleri el kaldırma indirme aracı gibi gösterme ve siyaseti para kazanma menfaat edinme yeri gibi gösterme çabaları son derece çirkin bir yaklaşımdır.

"Bir hikayen olacak"

Günümüz Türkiye şartlarında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yapmanın bir çıkar ve menfaat devşirmesinden ziyade ödenmesi gereken bedellerin olduğunu herkes çok iyi bilmektedir. İl genel meclis üyeliği; köylerin içinden turist olarak gelip geçmek ile olmuyor. Köylünün ahırında ki inekten tarlasındaki mahsulden yaşamış olduğu her türlü zorluktan haberin olacak. Kısacası orada bir parçan, ödenmiş bir faturan daha da önemlisi bir hikayen olacak."

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Köylerden, turist, gibi, geçmekle, olmaz",
Yorumlar
Haber Yazılımı