Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 19:06
 
Kurt'tan ortalığı karıştıracak sözler
İyi Parti'nin aday tanıtım ve genişletilmiş basın toplantısı Burdur Belediyesi Sergi ve Konferans salonunda yapıldı. İl ve İlçe yönetimleri ile başkanlarının katıldığı programda Burdur İyi Parti Milletvekili Adayları konuşma yaptılar. Programa damgasını vuran 1. Sıra adayı Osman Kurt'un sözleri oldu. Kurt, Ak Partililerin kendilerine yönelik “onlar PKK’lı ve FETÖ’cü” dediği yönündeki iddiaları paylaşan Kurt, "Dişçi Bayram kimdir?" diyerek Ak Parti'ye yüklendi.
- Haberi
Kurt'tan ortalığı karıştıracak sözler

 

En Büyük Terör Örgütü PKK ve FETÖ’dür

En Büyük terör örgütü PKK’dır diyen Kurt, “Bu örgüt bölge halkını temsil etmeyen başımızın belasıdır” dedi ve PKK’yı kendilerinin bitireceğini ekledi. FETÖ konusunda da iddialı konuşmalar yapan İyi Parti Burdur Milletvekili Adayı Osman Kurt, kendisine iktidar partisine mensup bazı kişilerin çirkin ithamlarda bulunduklarını söyledi. 

Siyaset Dili İyileşsin Diye Uğraştık

Milletvekili Adayları ile birlikte siyaset yaparken üsluplarına ve kimseyi kırmaya özen gösterdiklerini  söyleyen Osman Kurt, siyaset iyileşsin diyerek çok mücadele ettiklerini söyledi. Kişiler üzerinden siyaset yapmamaya özen gösterdiklerinin de altını çizen Osman Kurt, Burdur Ak Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanının kendisi, genel başkan ve arkadaşları ile ilgili ağır ithamlarda bulunduklarını ve bunları cevaplamanın şart olduğunu belirti.

Beni PKK’lı yaptılar

Ak Partinin görevli bazı elamanlarının esnaf ziyaretlerinde kendisi ile ilgili PKK’lı olduğu yönünde konuşmalar yaptıklarını söyleyen Osman Kurt, kuzeni Deniz Kurt ile ilgi de açıklamalarda bulundu. Ak Partililerin Kuzeni ile ilgili bir süredir “o bile oy vermeyecek” diyerek siyasi propaganda yürüttüklerini ifade eden Kurt, “Kuzenim bizimle gezmeye başlayınca kimyaları bir kat daha bozuldu. Tüm Bunlardan Sonra Biz PKK’lı da olduk, FETÖ’cü de olduk” dedi.

İçimizi yaralayan bir konudur!..

‘Bu terör örgütünden beslenen ve nemalanan kim varsa en ağır cezayı almazsa hatırım kalır’ diyen Osman Kurt,  FETÖ’nün siyaset ayağına değindi.  Osman Kurt, “Üst kademede ve siyaset ayağındaki kimseye dokunulmayıp, evine ekmek götürmek için çalışan asgari ücretlinin cezaevine atılması bizi yaralayan bir konudur” diyerek, Ak Partililere seslendi “konu açıldığına göre şu sorularıma cevap versinler”

İŞTE KURT’UN O AĞIR İTHAMLARI!..

Burdur’daki FETÖ soruşturma dosyalarında ve açılan davalarda Dişçi Bayram adının geçtiğini söyleyen Osman Kurt, bu kişinin yönlendirmesi sonucu da FETÖ’ye katıldıklarını söyleyenlerin olduğunu ifade ederek, bu kişiler kim diye sordu.  

FETÖ’ye ait KHK ile kapatılan Alparslan Alican Kollejinin müteahhidini de soran Kurt, Şehit Kalmaz Caddesinde bulunan FETÖ yurdunun kime ait olduğunu da ekledi. Kurt konuşmasının sonunda ise anlattıklarının kendilerinin fikri değil, Mit raporlarında geçen konu olduğunu ve bu kişinin Burdur İmamı olarak tanımlandığını iddia etti.

Bizi suçlayanlar bunlara cevap versin!..

Konuşmasının sonunda kendilerini PKK’lı ve FETÖ’cü olarak suçlayan İktidar partisine seslenerek sorduğu soruların cevaplanmasını istedi. Bizde PKK’lı ve FETÖ’cü çıkmaz diyen Kurt, “önce siz kendinizi temizleyin sonra bize çamur atın” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurt'tan, ortalığı, karıştıracak, sözler,
Yorumlar
Haber Yazılımı