Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 11:35
 
MAKÜ Halkoyunları Ekibi başarılarını Rektör Korkmaz'la paylaştı
Üniversitelerarası düzenlenen 16. Üniversiteler Halk Dansları yarışmasından Türkiye birinciliğiyle dönen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi, kazandıkları kupayı Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a sundu.
GÜNDEM Haberi
MAKÜ Halkoyunları Ekibi başarılarını Rektör Korkmaz'la paylaştı

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Halkoyunları Grup Yarışması’nda 13 takımı geride bırakarak birinci olan Türkiye Şampiyonu MAKÜ Halkoyunları Ekibi’ni, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz karşıladı.

Rektörlük önünde gerçekleşen karşılama töreninde Öğr. Gör. Nurgül Mıhladız antrenörlüğündeki MAKÜ Halkoyunları Ekibi, kazandıkları madalyayı Rektör Korkmaz’a sundu.

MAKÜ Halkoyunları Ekibi’nin 92,53 puanla Burdur ve Teke Yöresi folklorunu her yönüyle başarıyla temsil ederek hem MAKÜ’nün hem de Burdur’un adını gururla duyurduklarına vurgu yapan Rektör Korkmaz, “Birinciliklerin yakıştığı, birinciliklerin üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunları ekibimiz Türkiye 16. Üniversiteler Halk Dansları yarışmasından Türkiye birincisi olarak döndüler. Hepinizi tek tek başta Nurgül hocamız olmak bütün ekibi, emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir koreografi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bölgesinin üniversitesi. Bölgesinin kültüründen beslenen kültür değerlerini, tarih değerlerini, folklorunu, özümsemiş bir üniversite. Bunları özümsemezseniz yapmacık yapılan bir senaryo ile bu başarıyı alamazsınız. Onlarca değerlendirmeden geçerek böyle bir başarıyı kazanmak çok başka bir şey. Bu başarı, bu değerleri yüreğinizde hmenizin bir sonucu. Konunun profesyonel kısmı, yönetimi bakımından yönetici hocamızı kutluyorum. Sizlere sadece profesyonel oyun çizgilerini vermekle kalmamış, bunu içselleştirmenizi de sağladığını görüyorum. Bize, Burdur’a Mehmet Akif’in Asımlarına, Asım’ın Nesline her alanda birinci olmak yakışır. Bir üniversite olarak, bütün yönetim olarak çabalarımız açısından çok önemli motivasyon kaynağı oldu. Önümüzdeki günlerde bu koreografinin şehirde de bir sunumunu yapacağız. Doğrudan halkın izlenimine sunacağız. Çünkü bu halkın içinden çıkan bir sanat. Sergilemiş olduğunuz müzik ve kompozisyon da bunu gösteriyor. Bu birincilik bunu hak ediyor. Burdur’un bu folklorunun tanıtımını, sunumunu yapınca artık hepiniz burada Teke Yöresinin bir evladı oluyorsunuz. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi spora ve sanata yoğun ilgi gösteren, yatırım yapan bir üniversitedir. Ekibimiz, tüm yönetim anlayışı, akademinin yapısı da bu konuda bizimle hem fikir. Ben bu kupayı tüm üniversitemiz adına emeği geçen herkes adına temsilen kabul ediyorum.” şeklinde konuştu.

MAKÜ Halkoyunları Antrenörü Öğr. Gör. Nurgül Mıhladız ise ekibin özverili bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak destek veren başta Rektör Korkmaz olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

 

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: MAKÜ, Halkoyunları, Ekibi, başarılarını, Rektör, Korkmaz'la, paylaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı