Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 11:57
 
Osman Kurt Belediye Başkanı adayı mı?
İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Osman Kurt, 2019’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayı olacağını yakın çevresine dillendirmeye başladı.
SİYASET Haberi
Osman Kurt Belediye Başkanı adayı mı?

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Osman Kurt,  2019’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı adayı olacağını yakın çevresine dillendirmeye başladı.

Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Parti’nin Burdur kurucu İl Başkanı olan Kurt, 24 Haziran seçimlerinde iyi bir çıkış yakalamış ancak kıl payı farkla milletvekilliğini kaçırmıştı. 24 Haziran seçimlerinin ardından yerelde aday olup olmayacağı şeklindeki soruları geçiştiren Kurt, yakın çevresine aday olacağını paylaşmaya başladı. 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde olası bir yenilgiyi hesaba katan Kurt’un kurmayları; İYİ Parti Genel Merkezi tarafından görev verildiğini ve bu nedenle aday olduğu yönünde kulis yapmaya başladı.

Kurt’un Belediye başkanı olması durumunda da sürpriz isimlerle çalışacağı kulislerde konuşulan bir başka konu. Öyle ki geçmiş dönemde CHP Burdur İl Başkanlığı yapan Süleyman Erman’ın partisinden istifa ederek İYİ Parti saflarına geçeceği ve başkan yardımcısı olacağı iddiası da söz konusu. Kurt-Erman yakınlığı da Erman’ın başkan yardımcılığı görevini üstleneceğini kanıtlar durumda. Siyasi hayatına ÖDP’de başlayıp sonrasında transfer olduğu CHP’de Gençlik Kolları Başkanlığı yapan İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Döğer’in yeni kurduğu internet haber sitesi de Kurt’un basın danışmanlığı görevini üstleneceği sinyalini veriyor. Başka bir iddia da Kurt’a yakınlığı ile bilenen Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli CHP’li Ferit Çelikbaş’ın da Erman ile birlikte İYİ Parti saflarına geçerek Özel Kalem Müdürlüğünde görevlendirileceği yönünde.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: Osman, Kurt, Belediye, Başkanı, adayı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı