Haber Detayı
25 Ekim 2018 - Perşembe 00:19
 
Özçelik ile Ercengiz arasında "Kültür" tartışması
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in sosyal medya üzerinden başlayan tartışması gündem oldu. Burdur Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi ile başlayan tartışma Kültür Merkeziyle büyüdü. İşte o açıklamalar...
SİYASET Haberi
Özçelik ile Ercengiz arasında

AK Parti'nin Burdur Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi ziyaretinin ardından Milletvekili Özçelik, sosyal medya hesabından Burdur Belediye Başkanlarından Sebahattin Akkaya'nın Tesiste yaptığı açıklamayı paylaşmasının ardından Başkan Ercengiz twitter hesabından cevap verdi. 

Başkan Ercengiz paylaşımında "İlimin Milletvekillerinin de bir arada olmasını ve ilin geleceğini birlikte planlayabilmeyi arzuluyorum.Birbirimizi yormadan ,birbirimize destek olalım.Hadi gel birlikte güzel şeyler yapalım sosyal medya aracılığıyla kavga etmek sana yakışmaz. Sayın Vekilim sen bizim yaptığımız katı atık bertaraf tesisini bırak da Kültür Merkezini ne yaptın onu merak ediyoruz. Hemen kaynak bulacağım deyip apar topar bize devrini yaptırdığın bina iyice kötüye gidiyor eğer yapamayacaksan ver geri o enkazı biz düzeltelim" ifadelerine yer verdi.

Başkan Ercengiz'in paylaşımının ardından Milletvekili Özçelik ise yine sosyal medya hesabından "Beceriksizliğinden bir çivi çakmam dediğin Kültür Merkezine Bakanlıktan 3,5 Milyon , Belediyeden 1,5 Milyon lira harcama yapılmıştı.3 defa seninde sonunu getirecek solcu müdürler ihaleleri sağlıklı yapamayınca Kamu İhale Kurumundan geri döndü.Merak etme bitince Kültür Merkezine giremeyeceksin" cevabını verdi

Başkan Ercengiz ise AK Partili vekil Bayram Özçelik'e "Ben bu kentin yarısının oy verdiği başkanım.Sen kimsin ki beni oraya sokmayacaksın.Bu resmen bana oy veren insanlara ve temsil ettiğim kente küfürdür.Harcanan para milletin parası sayın Milletvekili.Sen hangi hakla beni oraya sokmayacaksın  bunun cevabını vereceksin.Ayrıca sen bu ilin seçilmiş bir Milletvekilisin.Nasıl müdürleri solcu,sağcı diye ayırırsın.Demek ki bu ayrıştıran zihniyet hep kafanda var.Solcular ölsün öye mi ? Burdur halkı ibretle izliyor. Ben gel birlikte hareket edelim derken sen bu memleketi ayrıştırmaya devam ediyorsun. Yarın rakamlarla ilgili yalan beyanları açıklayacağım. Her durumda vekilin vergi ödeyen bir vatandaş olarak beni o merkeze sokmama hakkı olmadığını ona tane tane anlatacağım" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özçelik, ile, Ercengiz, arasında, "Kültür", tartışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı