İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Futbol topuna kadın eli değdi
Futbol topuna kadın eli değdi
Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 18:57
 
Salda'da katliama izin yok!
Türkiye'nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü'nde yapılmak istenen festivale izin çıkmadığı, Burdur Valiliğinden yapılan açıklamayla duyuruldu.
- Haberi
Salda'da katliama izin yok!

Burdur Valiliğinden yapılan açıklama şöyle; Yeşilova İlçesi Salda Gölü Belediye Halk Plajında Yeşilova Belediyesi ile bir Organizasyon Firması tarafından 29 Haziran – 2 Temmuz 2018 tarihleri arasında Salda Gençlik Festivali adı altında bir festival düzenlenmek istenilmiştir.

Yeşilova Kaymakamlığınca konu ile ilgili başvurunun Valiliğimize intikal ettirilmesi üzerine ilgili kurumların görev alanlarına ilişkin mevzuat hükümleri kapsamında yerinde yapılan tespit ve değerlendirmeler neticesinde, Salda Gölü Kıyısında yapılması talep edilen festival mahallinin 2. derece doğal sit alanı ve turizm merkezi sınırları içerisinde kaldığı, ayrıca Salda Gölü Sulak Alan Koruma Bölgeleri (Hassas Ekolojik – Tampon Koruma Bölgesi) içerisinde yer aldığı, etkinliğin özelikle hassas koruma bölgesi olarak tanımlanan plaj – sahil bölümü sınırlarına olumsuz etkileri olabileceği ve tampon bölge olarak adlandırılan alanda gerçekleştirilecek faaliyetlerin de genel olarak Salda Gölü Sulak Alan Koruma Bölgesine olumsuz ve zararlı etkilerinin olacağı değerlendirilmiştir.

Mahallinde yapılan tespit ve değerlendirmeler göz önüne alınarak, festival düzenlenmesi talep edilen alanın statüsü, kapasitesi, ilgili mevzuat hükümleri ve diğer açıklanan gerekçeler birlikte değerlendirildiğinde, belirtilen yerde söz konusu festivalin düzenlenmesi Valiliğimizce uygun görülmemiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Salda'da, katliama, izin, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı