Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 16:20
 
Şeker Fabrikası satılmayacak!
2018 yılı başında Türk Şeker A.Ş’ye ait satışa çıkarılan 14 Şeker Fabrikasından biri olan Burdur Şeker Fabrikası, 26 Nisan 2018’de gerçekleşen ihalede Erser- Sterk ortak girişim grubuna 487 milyon lira’ya satılmıştı.Ek süre alan Erser- Sterk ortak girişimi fabrikayı aldı, alıyordu derken fabrikayı almaktan vazgeçti.
GÜNDEM Haberi
Şeker Fabrikası satılmayacak!

Burdur Şeker Fabrikası’nın satış ihalesinin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen, ihaleyi en yüksek fiyat teklifi vererek kazanan Erser – Sterk Grubu Fabrika’yı devralmadı. İhaleden bu yana hep ek süre talebinde bulunan Erser – Sterk Grubu ek sürenin dün son bulmasıyla fabrikayı almaktan vazgeçti. 

Edinilen bilgiye göre Burdur, Ilgın ve Yozgat Şeker Fabrikalarının satışları iptal edildi. Şeker-İş, Burdur Şeker Fabrikasının da yer aldığı beş fabrikanın satışının iptalini mahkemeye taşımıştı. Üretime sekte vuracağı, işsizliğe yol açacağı ve piyasanın nişasta bazlı şekere teslim olacağı gerekçesi ile satışına karşı çıkılan Şeker Fabrikalarında usulsüz devir iddiasıyla Şeker-İş, hem üretim hem gelir kaybı nedeniyle beş fabrika için dava açmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şeker, Fabrikası, satılmayacak!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı