Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 11:22
 
TOKİ için kuralar çekildi
Gölhisar ilçesinde yapılan 2. Etap TOKİ konutları kura çekilişleri, Gölhisar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ortak düzenlediği tören ile gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
TOKİ için kuralar çekildi

​Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur'un Gölhisar İlçesi, Yusufça Beldesi ve Ulucami Mahallesi'nde inşa edilen 309 konutun hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi.

Gölhisar İlçesi Mehmet Akif Ersoy Kongre Merkezinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Gölhisar Belediyesi'nin birlikte düzenlediği törene başta Burdur Valisi Hasan Şıldak olmak üzere AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, 2. Etap TOKİ Konutları hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Vali Şıldak, Milletvekili Özçelik, Milletvekili Uğur, Belediye Başkanı Canural ve TOKİ Yetkilisi Arzu Baştürk konuşma yaptı. Konuşmaların sonunda din görevlisi tarafından dua yapıldı. Törenin devamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur'un Gölhisar İlçesi, Yusufça Beldesi ve Ulucami Mahallesi'nde inşa edilen 309 konutun hak sahipleri tarafından yer kuraları çekildi. İlk kurayı Vali Hasan Şıldak çekerek hak sahibi vatandaşın sevincine ortak oldu.

Vali Hasan Şıldak kura töreninde yaptığı konuşmada; “Ülkemizde son 16 yılda her alanda, toplumumuza sirayet eden çok önemli hizmetleri görüyoruz, yaşıyoruz, hep birlikte idrak ediyoruz. Belki de bunlarda en önemlilerinden biri insanlarımızın günlük hayatını kolaylaştıran onlara modern ortamlarda ikamet etme fırsatı veren, aynı zamanda şehirlerimizde şehir hüviyetine kavuşturan TOKİ projeleridir. TOKİ sadece dört kelimeden ibaret bir konut kavramı içinde de anlaşılmaması lazım. Şuanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bu önemli kurum TOKİ Başkanlığı şehirlerimizi, ilçelerimizi adeta yeniden kurdu. Öyle kavramlar kazandırdı ki bize TOKİ mahallisi, TOKİ konutları diyoruz, artık şehrin belli bir tarifi edilen bölgesi haline geldi. İlimizde de bu yöndeki pek çok hizmet neticelendi. İşte içinde bulunduğumuz Gölhisar İlçemizde 1. etaptaki konutlar tamamlanmış, değerli vatandaşlarımız burada oturuyorlar. 2. etap 309 konutta Yusufça ve Ulucami Mahallemizi kapsıyor. Bugün ise kura çekilişini yapacağız, çektikleri kuraların hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: TOKİ, için, kuralar, çekildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı