Haber Detayı
20 Ekim 2018 - Cumartesi 13:45
 
"Türkiye'ye örnek bir tesis olacak"
Biyogaz ve Katı Atık Bertaraf Tesisini inceleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz iddialı konuştu: "Türkiye'ye örnek bir tesis olacak"
SİYASET Haberi

Biyogaz ve Katı Atık Bertaraf Tesisini 'ni inceleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, twitter hesabından açıklama yaptı. Başkan Ercengiz, Tesisin kısa bir zaman içerisinde tamamlanacağını belirterek "Türkiye’ye örnek bir tesis olacak" dedi.

Başkan Ercengiz twitter hesabından yaptığı açıklamada "Çöplüğü bahçeye çevireceğiz. Bu bölgenin hayvansal atıklarını da toplayarak hem enerji hem de gübre üreteceğiz. İddiamızı yineliyoruz; Burdur’a kazandırdığımız bu tesis Türkiye’ye örnek bir tesis olacak. Çöpümüz yanmayacak enerji üretecek. Tavsiyem gidin bu tesisi görüp mutlaka yerinde inceleyin. Hatta kısa zaman sonra hizmete girecek olan bu tesisimizde şimdiden fotoğraf çektirebilirsiniz :)) Hükümet desteği olmadan hiçbir şey yapılamaz diyenlere de tavsiyem gidip görsünler kamu özel sektör işbirliği ile neler yapabildiğimizi!" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Onur Özkan
Etiketler: "Türkiye'ye, örnek, bir, tesis, olacak",
Yorumlar
Haber Yazılımı