Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 13:21
 
Zaferin öyküsü
Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 53'ünü alan Ali Orkun Ercengiz, 4547 oy farkla yeniden Burdur Belediye Başkanı seçildi.
SİYASET Haberi
Zaferin öyküsü

"Mutlu birey, mutlu Burdur" sloganıyla 2014 yılında Burdur Belediye Başkanı seçilen Ali Orkun Ercengiz, dün yapılan yerel seçimlerden yine tarihi bir farkla zafere ulaştı. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 53'ünü alan Ali Orkun Ercengiz, 4547 oy farkla yeniden Burdur Belediye Başkanı seçildi. Oy sayımının tamamlanmasının ardından Parti binası önünde, Cumhuriyet Meydanı'nda ve Yenice Mahallede kutlamalar düzenlendi.

2014 yılında rozetini çıkartarak göreve başlayana Başkan Ercengiz, bir yandan borç öderken bir yandan da kaynakları doğru kullanarak Burdur'da değişimi başlattı. Başkan Ercengiz, Halk Plajı, Marka Caddeler, Çay Boyu düzenlemeleri, Katlı Otopark, Düğün Salonu, Fen İşleri Kampüsü, asfalt, kaldırım, drenaj çalışmlarının yanı sıra sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdiği projelerle Burdur'un yaşam kalitesini arttırmayı başardı. Bunun yanında sürekli vatandaşlarla iç içe olan Ercengiz, haklı bir zaferi elde etmeyi bildi.

Başkan Ercengiz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün demokrasiye olan inancımızla bir kez daha sandığa gittik.  Millet İttifakı’nın adayı olarak girdiğim seçimlerde hemşerilerimizin takdiri ile ikinci kez resmi olmayan sonuçlara göre Burdur Belediye Başkanı seçilmiş bulunuyorum. Öncelikle Partimin ve İyi Parti’nin değerli il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, gönüllülerimize ve kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte sağduyuyu yitirmeden kadim kentimizin huzurunu bozmadan ve tüm siyasi düşüncelere de saygıyı yitirmeden düzeyli bir kampanya yürüttük. 1 Nisan sabahı hiç birşey olmamış gibi işimizin başında halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm bizi destekleyen dostlarımızla sükunet içinde abartılı olmayan kısa bir kutlama töreninin ardından evlerimize döndük. Seçimin kazananı Burdur’umuz olsun. Bu süreçte il seçim kuruluna, sandık başında görevli arkadaşlarımıza, seçimin güven ve huzur içinde geçirilmesini sağlayan güvenlik güçlerimize çok teşekkür ederim. Burdur’umuza hayırlı olması dileğiyle, saygılarımı sunuyorum" dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zaferin, öyküsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı